אודותינו

אודות קבוצת הראל – השקעות נדל"ן בבודפשט

קבוצת הראל יזמות עובדת בישראל כבר למעלה 15 שנים בייעוץ השקעות, נדל"ן, וליווי משקיעים מבחירת הנכס והשוק דרך ליווי משפטי ועד לקבלת התשואות על הנכס.

הקבוצה מהווה איחוד של חברות שונות הפועלות בעולם כבר שנים רבות, 2008 ארצות הברית, 2012 גרמניה, 2015 הונגריה, 2020 אנדורה,קפריסין,יוון ופורטוגל ומשנה לשנה מאות משקיעים מרוצים.

קבוצת הראל יזמות החלה לפעול לאחר פרוץ המשבר בארצות הברית, בעקבות זיהוי פוטנציאל של עליית ערך עתידית במחירי הנדל"ן, ולאור הביקוש הרב שנוצר בישראל להשקעות מניבות אשר מגיעות לכמה מאות אלפי שקלים, ולא מליוני שקלים כמו בישראל.

בהגיע השוק האמריקאי לתקרת זכוכית, וכאשר זיהתה קבוצת הראל האטה בהזדמנויות בשוק הנדל"ן האמריקאי, ויציאת ההזדמנויות ממרכזי העיר לפריפריה, התגלה פוטנציאל אחר בברלין, גם שם ליווינו משקיעים במקצועיות, ובניהול הנכסים, וכשזיהינו בקבוצת הראל את אותה תקרת הזכוכית, גילינו את הפוטנציאל ההונגרי.

 

הונגריה היתה בקיפאון כלכלי, חלק מהשלכות המשבר האמריקאי שסחף מדינות רבות למשברים כלכליים, משנת 2009 ועד לשנת 2015,כשבצעד קיצוני ביותר הממשלה ההונגרית חסמה חדירת פליטים סוריים לשטח המדינה, וביקשה למנוע הגירה מוסלמית, צעד אשר מבחינה הומניטרית נתפס כצעד רדיקלי וקשה, אך למעשה זה המהלך אשר החזיר למשקיעים את הביטחון והשקט לחזור ולהשקיע במדינה.

שנת 2016 נרשמה עם 15% עליית ערך הנדל"ן בבודפשט, שנת 2017 נסגרה עם למעלה מ-17% עליית ערך נכסים, וזאת מבלי להחשיב את התשואה מהשכירויות, כך שלמעשה תפסנו פיק של פנינה נדלנית עם עליות ערך ורווחים נאים. אנו פועלים בבודפשט כבר שלוש שנים, עם צוות הונגרי וצוות ישראלי, קבוצת הראל מעסיקה בין אנשיה מומחי נדל"ן, מתווכים, מחלקה משפטית, מחלקה הנדסית, ומחלקת ניהול.במקביל למקצועיות בליווי משקיעים ישראלים הקבוצה גם את מתמחה בניהול הנכסים והשכרתם.

אנו בקבוצת הראל יזמות גאים להכריז שאיננו מחייבים בשירותי חברות הניהול שלנו, שכן ישנם משקיעים שרכשו נכסים עבור הבן או הבת שהחלו לימודים אקדמאיים בבודפשט, כך שהם מעוניינים לחסוך את השכירויות, להנות מעליית ערך הנכס, ואינם זקוקים לחברת ניהול, ישנם משקיעים המגיעים כמה פעמים בשנה, השימוש בנכס הוא עצמי ואינם מעוניינים להשכיר, אז גם הם אינם זקוקים לחברת ניהול, אך כמובן שאנו עוזרים לכל משקיע שלנו גם אחרי הליווי ברכישה חברת הניהול שלנו עובדת בשני מסלולים, מסלול אחד לשכירות שנתית, לסטודנטים וזוגות צעירים, ומסלול שני לשכירות עבור תיירים, שכירות יומית, כך או כך אנו מלווים את הנכס והמשקיעים בצורה המקצועית ביותר.

כחלק מהבנת התהליך וקבלת כל המידע על המשמעויות של רכישת נכס להשקעה בבודפשט, הצעד הראשון הוא תיאום פגישה במשרדינו, נשמח לשתף אתכם בידע ובניסיון הרב שלנו בתחום הנדל"ן.

למה לבחור בבודפשט?

משנת 2015 עד תחילת קורונה על פי נתוני לשכת רישום המקרקעין בבודפשט, ברובעים בהם אנחנו פועלים, נמדדה עליית ערך שנתית של הנכסים ב- 15%. מתחילת קורונה בשנת 2020 עד אמצע 2023 בודפשט חזרה לקיפאון ולמשבר עד סוף 2023, בעקבות המשבר העולמי ובעקבות המלחמה שפרצה בשנת 2022 באוקראינה השכנה ועליית האינפלציה באירופה כולה, כך שנוצרו בעקבות המשבר הזדמנויות חדשות בנדל"ן אשר מושכות משקיעים מכל העולם בחזרה לבודפשט

אם בישראל על דירה להשקעה של 1,800,000 ש"ח נקבל 4,500 ש"ח לחודש שכירות, תשואה של 3% לשנה, בבודפשט על דירה במחיר של 500,000 ש"ח נתחיל במינימום של 2500 ש"ח לחודש תשואה של 6% לשנה.  אם בישראל באזור המרכז מחיר דירה בהזדמנות הוא 1,800,000 ש"ח בבודפשט כל הדירות שלנו במחיר ממוצע של 400,000 ש"ח כולל כל ההוצאות הנילוות לרכישה.

הנכס נרשם בטאבו ההונגרי, על שם הרוכש שאינו אזרח הונגרי. אם בישראל אנו רוכשים דירה במחיר מסוים איננו מחשבים עלויות נוספות כמו, מס רכישה, דמי תיווך, שכ"ט עורך דין וכו', המחירים שלנו כוללים הכל ללא אותיות קטנות, מס רכישה, נוטריון ישראלי, ליווי משפטי בהונגריה, דמי תיווך ויזמות, תרגום נוטריוני של מסמכים, ואגרות רישום בטאבו ההונגרי.

תנו לכסף לעבוד בשבילכם

בואו להכיר אותנו, להתרשם ולשמוע סיפור הצלחה!